Znalezienie poprawnych informacji o przepisach COVID 19 dotyczących zasad wjazdu czy tranzytu przy podróżach jest trudne. Nie ma 100% wiarygodnego źródła bo strony internetowe zastrzegają brak odpowiedzialności za podane informacje ale komuś trzeba zaufać. My używamy strony https://www.traveldoc.aero/

Poniżej kilka praktycznych uwag:

Jeżeli lecicie rejsem bezpośrednim (czyli bez przesiadek) sprawa jest prosta. Wstawiacie lotnisko wylotu, przylotu datę podróży i co ważne narodowość pasażera oraz rodzaj i wystawce dokumentu (paszport/dowód) i naciskacie "Submit"

Wyświetlą się informacje o przepisach, które są niezbędne do wjazdu.

Jeżeli lecicie z przesiadką konieczne jest wstawienie wszystkich segmentów podróży. Robimy to przez klikniecie zakładki "transit". Pojawi się dodatkowe pole do wstawienia poszczególnych etapów podróży i daty. Podanie wszystkich segmentów podróży jest bardzo ważne ponieważ niektóre państwa maja dodatkowe wymagania dotyczące przepisów tranzytowych.

Dla naszych pasażerów staramy się sprawdzać (na ile to możliwe) warunki wjazdu i tranzytu. Korzystając z podanego linku  każdy może to zrobić samodzielnie.